Patriot™ sistemi

MVP Patriot pompa sistemi genel

Neden Patriot™ ?

Gözeneklilik, erken çözülme, jelkot çatlaması vb. kalite kontrol problemleri; yıllardır, kompozit üreticilerinin en önemli sorunları arasında yer alır.

Pompalama teknolojisi, stren emisyonlarını düşürme gibi konulara yönelik olarak sürekli iyileşse de kalite kontrol sorunlarının arkasındaki ana probleme doğrudan ulaşılamamıştır.

Bu kalite kontrol sorunlarını oluşturan ana problem kesin olmayan ölçümlemedir.

Patriot sisteminin geliştirilmesi sürecinin başında, MVP Tasarım Grubu, kompozit imalatçılarında pompalama sistem performansıve hassas ölçümün kritik hale geleceği, otomasyona daha çok ağırık veren süreçlere doğru yükselen trendleri gözönüne alarak gelecek nesil kompozit pompalama sistemi geliştirmek üzere harekete geçmiştir.

Kompozit sektöründe imalat giderek otomasyona kaydıkça, pompalama sisteminin performansının işletme verimliliği için kritik faktör olduğu ortaya çıkmıştır.

Yeni sistem hem tam otomasyonlu bir işletmede, hem geleneksel bir atölyede aynı etkinlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Sistemin imalatında, artan modülerlik talebini arşılamak üzere, birden fazla akış hızı ve değişken malzemelerle çalışabilen, artan üretim vardiyalarının temposuna dayanacak sağlamlıkta güçlü malzemeler kullanılmıştır.

Üretim hassasiyetini iyileştirmek için akış hızı değişimleri büyük ölçüde azaltılmıştır.

MVP Tasarım Grubu tarafından piyasadaki sistemler üzerinde yapılan testler, çoğu standart pompalama sisteminde reçine akış hızının % 25 kadar değişiklik gösterdiği, reçine - katalizör oranlarının da % 30 oranında yüksek olduğunu göstermektedir.

Testlerde görülan varyasyonları inceleyen tasarım grubu, yeni sistemin, artan hassasiyet ihtiyacını karşılamak üzere üretime dayalı bir endüstriyel tasarımla geliştirilmesini kararlaştırmıştır.

Patriot Pompalama Sistemi bu şekilde doğmuştur.

Patriot ™ sisteminin üstünlükleri

Kompozit üretiminin kalitesini etkileyen en önemli değişkenlerden biri pompalama sisteminin kalitesidir. Sektördeki gelişmeler ve rekabet, üreticileri daha düşük maliyetle daha yüksek kalite arayışına itmektedir. Pompa sistemlerinin daha uzun süre, çok daha yüksek hassasiyetle çalışması bu nedenle önemlidir.

Patriot ™ sisteminin üstünlükleri şunlardır:

Sıvı bölümü Patriot™ sisteminin indüksiyon ısıyla sertleştirilmiş ve kalın krom kaplı deplasman rotu silindirdeki aşınmayı ortadan kaldırır, daha uzun süre çalışır.

Özel geliştirilen kendini iyileştiren conta, mevcut sistemler içindeki en düşük sürtünme katsayısı ile ayar gerektirmez, ısı ve aşınma sorunlarını en aza indirir.

Opsiyonel Tuff Coat deplasman şaftı, aşınmayı her zaman düşük tutar.
Katalizör pompası Patriot’un katalizör pompası stop özelliği içeren ve pozitif oturma yüzeyine izin veren özel giriş valfiyle akış istikrarını korur, giriş bilye aşınmasını azaltır. Katalizör pompası conta ayarı gerektirmez, sürtünme direnci azaltılmıştır.
Güç kafası Patriot ™ sisteminin kalbi konumundaki MVP Powerslide güç kafası düşük basınçlarda güvenilir şekilde pürüzsüz güç sağlar. MVP Powerslide güç kafasının iki çap alternatifi vardır:

5 in. - VPH-5000

7 in. - VPH-7000

Kolayca değiştirilebilen güç kafası, iki farklı çap ile her prosese uygun oran değişiklikleri elde edilir. İzleme gerektiğinde özel kodlanmış Powerslide şaftı kolay adaptasyon sağlar.

Powerslide’ın bazı yenilikçi özellikleri şunlardır:
  • Basınçlı hatla çalışan pilot valfi
  • Modüler parçalar
  • Çabukluk için Hızlı Erişim Tasarımı (Rapid Access Design)
  • Hızlı tepki değişimi
  • Kolay söküm ve yeniden montaj
  • Bütün güç kafalarından daha az parça
  • Daha düşük bakım maliyeti
  •  

Patriot™ nedir ?

Patriot™ kompozit üretiminde yaşanan problemlere çözüm getirmek üzere tasarlanmış çok yönlü bir pompalama sistemidir.

Yapılan testlere göre Patriot ™ sisteminin reçine - katalizör değişim oranı %1’den azdır.

Bu hassasiyet sayesinde Patriot ™,kompozit üreticilerinin diğer sistemlerle karşılaştıkları kalite sorunlarının çözümlenmesinde çok önemli rol oynar.