Patriot™

Magnum Venus Patriot Yüksek çıkış

Patriot™ yüksek çıkış sistemi, ± % 0,1’lik yüksek kesinlikte oran kontrolü sağlayan bir pozitif deplasman pompa tasarımı sunar.

Patriot’un yüksek hassasiyetinin sırrı, eşsiz pompalama sistemidir.

Bu hassaslık, kompozit imalatçılarının önemli sorunları arasında yer alan gözeneklilik, erken çözülme, post curing (fırınlama), çatlama, alligatoring (timsah derisi şeklinde çatlama), tutarsız kalınlık vb. kalite sorunlarının düzeltilmesini sağlar.

Patriot™ yüksek çıkış sisteminin sıvı bölümü, aşınma karakteristiklerini yükseltmek için endüskiyon ısıyla sertleştirilmiş, ayrıca kalın krom tabakayla kaplanmıştır. Bu sayede, silindir üstündeki aşınma büyük ölçüde azalır ve sistem daha uzun süre çalışır.

Patriot’un sıvı bölümü ve katalizör pompasının contaları en düşük sürtünme katsayısına sahip, kendini iyileştiren contalardır. Bu contalar ayar gerektirmez, ısı birikmesi ve aşınma problemlerini en aza indirir.

Patriot™ her ihtiyacı optimum şekilde karşımamak için modüler olarak tasarlanmıştır. Ana parçalar kısa sürede, kolayca değişir, böylece imalat en verimli şekilde devam eder.

Test bilgileri

MVP tarafından iki rakip sistem ile Patriot™ arasında yapılan karşılaştırma testleri, rakip sistemlerin % 25 kadar yüksek akış varyansları ve % 30 oranında yüksek reçine - katalizör varyans oranlarına sahip olduklarını göstermiştir. Patriot™ değişim oranı ise % 1’den az olarak gerçekleşmektedir.

Yapılan testler, kompozit üretiminin en önemli unsuru olan tek düze laminat elde etme konusunda en hassas sistemin Patriot™ olduğunu göstermektedir.

Teknik özellikler

Özellik Açıklama
Çıkış kapasitesi 13,6 kg/dakika (Malzemelere ve uygulamaya bağlı olarak)
Katalizör Hacim olarak %0,75 ’ten - %2,5’a kadar
Hava tüketimi (100 psi’de) 710 l / dakika
Pompa oranı 15 : 1 ; 1.500 psi
Azami sıvı çıkış basıncı 1.500 psi (76 bar, 7,6 MPa)
Azami hava giriş basıncı 100 psi (76 bar, 0,7 MPa)
Hava motoru Ø 7 in. - vuruş olarak 2 in. (Ø 17,7 cm - vuruş: 5,1 cm)